Frekventované otázky

Tu nájdete odpovede na Vaše najčastejšie otázky.

 • Ako hlboká by mala byť vstavaná skriňa?

  Voľba vhodnej hĺbky závisí najmä od priestorových možností v interiéri. Je však odporúčané, ak je v intervale od 60 do 70 cm (možnosti sú však už od hĺbky 30 cm).  V prípade hĺbky väčšej ako 90 cm sa jedná už o šatník, v ktorom sa môžete aj pohybovať.

 • Chcem v skrini udržiavať stály prehľad a poriadok. Akú hĺbku si mám zvoliť potom?

  Je ideálne, ak si do vstavanej skrine umiestnite dostatok priestorov na vešanie, čo je základ prehľadnosti. Ak bude skriňa preplnená, zrejme nikdy ju nedosiahnete. Aby sa do skrine dali pohodlne zavesiť bežné vešiaky, je potrebné, aby jej vnútorná hĺbka bola aspoň 50 cm. To zodpovedá celkovej hĺbke 60 cm. Optimálne je však zvoliť o 10 cm viac.

 • Ak si z priestorových dôvodov nemôžem dovoliť hĺbku minimálne 60 cm, je možné vešanie?

  Áno, ale nie klasické. V takom prípade vám odporúčame výsuvné vešanie, na ktoré sa veci vešajú za sebou a pri prehľadávaní sa dá vešiak zo skrine prakticky vysunúť. Takýto vešiak je možné inštalovať aj do skríň s veľmi malou hĺbkou.

 • Je zásadný rozdiel medzi OC oceľovým systémov dverí a AL hliníkovým systémom dverí?

  • OC- oceľový systém: rámy dverí a koľajnice sú vyrobené z ocele s galvanickou povrchovou úpravou, prípadne s aplikovanou fóliou s drevodezénom.
  • AL – hliníkový systém: rámy dverí a koľajnice sú vyrobené z hliníku a povrchovo upravené eloxom.

  Oba systémy majú kolieska dverí s ložiskom, a preto je zabezpečené ich tiché a hladké otváranie. Rozdiel je najmä v dizajne (AL dvere pôsobia masívnejšie), komforte užívania a cene. OC systém predstavuje lacnejšiu alternatívu.

Ak ste nenašli odpoveď na Vašu otázku, napíšte nám a radi Vám poradíme.

Menu