Aj Vaša spálňa môže vyzerať moderne

  1. Domovská stránka
  2. Blog
  3. Aj Vaša spálňa môže vyzerať moderne
Dreveno sklenena vstavana skrina v spalni s dvoma svietidlami a svetlou drevenou postelou
525

V spálni priemerne strávime až tretinu života. Preto by mala byť zariadená tak, aby vytvorila harmonické prostredie pre kvalitný spánok. Pri zariaďovaní by sme mali pamätať na to, že spálňa má byť najútulnejším miestom v byte, miestom na relax, ale aj vášeň. Na to všetko má vplyv jej zariadenie, nábytok, doplnky a materiály. Ak však chcete mať spálňu nielen útulnú, ale aj podľa najnovších trendov, stačí sa držať týchto jednoduchých rád.

V posledných rokoch bola spálňa chápaná len ako miestnosť, v ktorej strávime noc, a preto sme sa až tak netrápili dokonalým dizajnom. Dnes už je však spálňa chápaná aj ako miestnosť pre jednoduchý relax počas dňa. V tomto duchu sa pristupuje aj k dizajnu a farebným kombináciám. Spálňa by mala už od prvého okamihu vyvolávať pocit pohody, ktorá je pri relaxe potrebná.

Celkový dizajn spálne by nemal vyvolávať silné emócie, mal by pôsobiť pokojne a harmonicky. Kvôli tomu je najlepším krokom zvolenie tlmených a upokojujúcich odtieňov. Optické zjemnenie priestoru môžu poskytnúť aj závesy alebo záclony. Nemali by však byť masívne alebo žiarivé. Najobľúbenejším typom osvetlenia ostáva nepriame osvetlenie, to znamená, že použijeme len lampu, z ktorej sa svetlo do miestnosti dostane odrazením sa od steny. Tým sa svetlo v miestnosti automaticky stlmí, čo navodí pokojnú atmosféru.

Dizajnové trendy spojené so spálňou majú v dnešnej dobe spoločnú jednu základnú charakteristiku – jednoduchosť. Typické sú čisté línie nábytku, odľahčenosť priestoru a minimalizmus. Medzi obľúbenými sa do popredia dostáva napríklad posteľ na nožičkách, vstavané skrine, alebo čo najmenšie nočné stolíky alebo poličky.

Podľa moderných trendov už posteľ nemusí byť iba tesne pri stene. Práve naopak, čoraz obľúbenejším trendom je umiestnenie postele v strede spálne. Pri tomto kroku však musíme myslieť aj na to, že v spálni by malo byť čo najmenej rušivých predmetov, čiže čo najmenej nábytku. Inak pôsobí celá izba stiesnene. Takisto do spálne rozhodne nedávajte televízor alebo veľké množstvo kvetov a iných ozdobných prvkov.

Spálňa plná kvalitných materiálov a pekného dizajnu je jednoznačne niečo, čo vám spríjemní každé ráno. Či už ale vyzerá vaša spálňa ako z najnovšieho katalógu o bývaní alebo sa v nej nič nemenilo už zopár rokov, je dôležité, aby ste sa v nej cítili pohodlne a spokojne. Pretože to je základnou funkciou spálne – zaručiť kvalitný odpočinok a relax.

Novinky, rady, akcie a zľavy

* indicates required

Menu