Komoda do spálne- ideálny pomocník

  1. Domovská stránka
  2. Blog
  3. Komoda do spálne- ideálny pomocník
Hneda drevena komoda s kvetinacom na vrchu
591

Správne zvolená komoda vyrieši mnoho problémov so skladovaním oblečenia, svetrov spodného prádla alebo iných drobností, ktoré nie sú vhodné pre vstavanú skriňu a to z nej činí ideálneho pomocníka do vašej spálne. Mnohí ľudia si bez nej nevedia predstaviť ich spálňu pretože vie priestoru dodať iskru a štýlovo doladiť celú miestnosť. Ďalšou výhodou tohto samostatne stojaceho nábytku je, že poskytujú voľný povrch, na ktorom môžete uložiť ďalšie predmety či dekorácie. Výber správnej komody závisí od individuálneho vkusu, ale vieme vám odporučiť pár rád a typov, ktorými sa môžete riadiť.
Výber komody

Pri rozhodovaní o type komody a výbere toho správneho kusu nábytku, prihliadnite ako na vaše osobné požiadavky, tak na priestorové možnosti interiéru. V ponuke je mnoho štýlov, pričom sa kladie snaha na zladenie komody s ostatným nábytkom. Starožitný nábytok sa môže účinne kombinovať s moderným, v závislosti na štýle domu a zvyšku interiéru. Je nevyhnutné, aby ste vymerali podlahovú plochu komody predtým, ako určitý kus nábytku objednáte. V ponuke predajní je ľahké nájsť ideálnu veľkosť komody presne podľa vašich požiadaviek.

Druhy komody

Väčšina komôd má strednú výšku, teda mierne nad úrovňou pásu dospelého človeka. Môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, ale najbežnejšie sú variácie lakovaného alebo natieraného dreva, či laminátu. Priemerná komoda má štyri až šesť zásuviek, čo vyhovuje všetkým druhom skladovania oblečenia.
Dlhé komody môžu mať až deväť zásuviek. Tieto komody majú tendenciu byť úzke, aby nadmerná výška v kombinácií so zásuvkami ešte vždy vyzerala vkusne a aby sa nábytok nestal až príliš objemným. Komoda môže byť zvýšená aj postavením na nožičky, čím sa uľahčuje práca pri upratovaní a čistení.
Nízke komody sú menej časté ale majú svoje nesporné výhody. Vďaka svojej výške nebudú zasahovať do horného priestoru steny alebo sa môžu položiť pod okná. Sú pre ne typické tri rady zásuviek, ktoré sú širšie. Tieto nízke typy komôd sú postavené na malých nožičkách alebo kolieskach, iné druhy sú navrhnuté aby sedeli na podlahe. Nízka komoda môže veľmi elegantne poskytnúť prekvapivé množstvo priestoru.

Presvedčiť sa o rôznych možnostiach využitia komody v interiéry môžete aj na našej stránke. Prípadne nás neváhajte osloviť s akýmikoľvek otázkami ohľadne komôd. Radi na všetky vaše dotazy zodpovieme a veľmi nás poteší ak sme vás inšpirovali pre vylepšenie aj vášho bývania práve pomocou komody.

Novinky, rady, akcie a zľavy

* indicates required

Menu