Moderné skrine na mieru

  1. Domovská stránka
  2. Blog
  3. Moderné skrine na mieru
Svetla vstavana skrina s tmavym pasom v spalni s postelou
934

Podobne ako v iných oblastiach, aj v našej domácnosti máme radi keď sú veci zladené a podľa našich predstáv – vyberáme si nielen vhodné tvary nábytku, ale aj materiály a kvalitu spracovania. Naše predstavy, emócie a myšlienky sa snažíme preniesť aj do nábytku. Keď sa nám to podarí, býva sa nám omnoho lepšie a príjemnejšie.

Dnes sa dá vyrobiť a kúpiť aj taký nábytok, aby presne zapasoval do našej predstavy z hľadiska materiálu a vhodného umiestnenia v byte. Ide totiž o to, že si vyberáme nielen farbu a kvalitu materiálov, ale nábytok môžme vhodne zapasovať do konkrétneho priestoru. Možno je na prvý pohľad jednoduché nájsť vhodné umiestnenie pre nábytok, ale v skutočnosti je to zložitejšie. Respektíve, existuje viacero možných variantov ako a kde umiestniť nábytok. Často už aj architekti pri návrhu súčasných interiérov počítajú s tým, kde umiestniť vstavané skrine.

Aké sú nápady pre moderné skrine na mieru?

Vstavaná skriňa / poličky pod šikmou strechou – ide o vstavanú skriňu alebo menšie skrinky s poličkami, ktoré sú vstavané v podkroví, pod šikmou stenou. Často sa miesto pod šikmou stenou len málo využíva kvôli horšiemu prístupu a preto môže byť vstavaná skriňa ideálnym riešením. Takáto skriňa môže byť rovnobežne pod šikmou strechou alebo kolmo na ňu. Podľa želania sa tu môže spraviť vstavaná skriňa alebo šikmá, atypická skriňa s poličkami.


Vstavaná skriňa s toaletným stolíkom – ide o spojenie vstavanej skrine a toaletného stolíka pre dámy. Vstavaná skriňa má v určitej časti miesto pre stolík a tak si tu môžu dámy upravovať svoj zovňajšok. Takéto skrine sa nachádzajú v spálniach a pomáhajú čo najlepšie využiť daný, konkrétny priestor. Tá časť, kde je toaletný stolík môže byť krajšie ozdobená a v zadnej časti, na stene, môže mať zrkadlo.


Rohová vstavaná skriňa – ide o vstavanú skriňu, ktorá zaberá väčšiu plochu a využíva steny miestnosti a roh medzi nimi. Ide o to, že práve táto časť miestnosti býva často nevyužívaná, či už kvôli potrebnému vetraniu pre bežné skrine alebo preto, že v týchto častiach môžu byť stúpačky pre úžitkovú vodu alebo iné prekážky, ktoré bránia v tom, aby bola skriňa bližšie ku stene. Pre takéto miesta sú vhodné rohové vstavané skrine, ktoré v modernom interiéri spĺňajú úlohu väčšieho odkladacieho miesta a majú dostatok väčších alebo menších segmentov a poličiek.


Šatník so závesom – ide o jednoduchú a rýchlu realizáciu – do výklenku alebo medzi dve steny stačí namontovať niekoľko poličiek, pred ne dať tyč so závesom a jednoduchý a účelný šatník je na svete. Záves môže byť z rôznych vzorov a jeho výmena je oproti posuvným dverám na vstavanej skrini veľmi jednoduchá.


Obývačková vstavaná skriňa – vstavaná skriňa ako obývačková stena býva pomerne často rozšírená. Rozdiel býva predovšetkým v tom, ako sa využije konkrétny priestor, či už bude táto vstavaná skriňa s posuvnými dverami alebo bude mať otváracie poličky. Zvyčajne býva v strede miesto pre TV zostavu. V každom prípade ide o elegantné a priestorovo úsporné riešenie na mieru.

Zhrnutie článku:

Umiestnenie nábytku môže byť v jednotlivých izbách tak, ako sa to nám páči. Vhodné je však lepšie sa nad tým zamyslieť a porozmýšľať, či by sa dali niekde umiestniť aj moderné vstavané skrine na mieru, ktoré využijú aj tie miesta, ktoré bežné skrine nevedia využiť. Podľa priestoru, ktorý máme k dispozícii, sa dá porozmýšľať nad tým, aká vstavaná skriňa by sa v danom priestore čo najviac hodila. Môžete sa poradiť napríklad s odborníkmi v MOJASKRINA.SK, s.r.o..

Novinky, rady, akcie a zľavy

* indicates required

Menu