Aký je rozdiel medzi vstavanou skriňou a bežnou typovou skriňou?

  1. Domovská stránka
  2. Blog
  3. Aký je rozdiel medzi vstavanou skriňou a bežnou typovou skriňou?
679

Skriňa ako skriňa, mohli by ste si pomyslieť. Úložný priestor, určený na uskladnenie a organizáciu detského oblečenia, topánok, možno aj kníh, prípadne množstva ďalších vecí. A predsa nie sú všetky rovnaké.

V tomto texte si porovnáme dva typy skríň:
– bežné, voľne stojace skrine
– vstavané skrine

Vedeli by ste hneď teraz povedať, aký je rozdiel medzi bežnou typovou skriňou a vstavanou skriňou na mieru? V našej praxi sa z času na čas stretávame s tým, že nie každý si je hneď istý, v čom sú odlišné.
V tomto texte sa zameriame na konkrétne výhody a nevýhody oboch typov, s ktorými by ste mali pred kúpou počítať.

Bežná skriňa je tu už veky

Samostatne, resp. voľne stojaci kus nábytku s pevnými stenami(bočné, zadná, spodná, vrchná) a dvierkami. Takto by sme veľmi jednoducho mohli opísať bežnú skriňu. Tento kus nábytku býva spravidla vyrobený z drevotriesky, ale používané sú aj iné materiály (MDF, HDF, masív), prípadne ich rôzne kombinácie.
Bežnú skriňu si môžete zakúpiť v dvoch podobách. Buď ako hotový kus nábytku, ktorý rovno umiestnite a začnete využívať, alebo formou demontu, či čiastočného demontu.

Výhody bežných skríň

Najväčšiu výhodu voľne stojacich skríň sme už načrtli: je ňou skutočnosť, že bežná skriňa je voľne stojaca. V praxi to znamená, že je možné ju ľubovôle presúvať. Ak sa vám nepáči skriňa v rohu detskej izby, bez problémov ju viete premiestniť na druhý koniec miestnosti, alebo dokonca preniesť do úplne inej izby.
Výhodou voľne stojacich skríň je tiež jednoduchosť montáže. Ak si zakúpite hotový kus, stačí ho umiestniť. Ku skrini v demonte dostanete vždy aj návod. Pri dodržaní inštrukcií si ju postavíte svojpomocne, nepotrebujete k tomu technika či montéra.

Nevýhody bežných skríň

Voľne stojace skrine dnes sú vyrábané masovo a spravidla z lacnejších a menej kvalitných materiálov, čo sa negatívne odráža aj na ich nižšej životnosti.
V porovnaní so vstavanou skriňou má voľne stojaca skriňa podstatne menej úložného priestoru.
Do istej miery je nevýhodou bežných skríň aj ich typizácia a štandardizácia. To, čo vidíte na obrázku, je to, čo aj reálne dostanete. Čo ale v prípade, ak by ste chceli iné usporiadanie poličiek, tyčový vešiak, viac zásuviek či podobne? Spravidla si ich prispôsobiť nemôžete.

Vstavané skrine na mieru sú overenou voľbou

Oproti bežným skriniam stoja vstavané skrine. Už z ich názvu je zrejmé, čo je ich najväčším špecifikom. Vstavané skrine sú totiž „zabudované“ do priestoru od podlahy až ku stropu, pričom ich konštrukcia je pevne zasadená. Vyznačujú sa väčšinou posuvnými dverami na takzvanej „koľajnici“.

Hlavným konštrukčným materiálom je drevotrieska (v našom prípade mimoriadne pevné a kvalitné drevotrieskové dosky od rakúskej firmy EGGER). Súčasťou posuvných dverí sú buď oceľové alebo hliníkové kovania. Posuvné dvere sú vyrábané z drevotriesky, zo skla napr.: farebné sklo VARIOBEL, ďalej môžu byť zrkadlové, alebo zo špeciálnych materiálov ako je systém VARIODOOR®.

Montáž vstavanej skrine je špecifickým procesom, ktorý musí brať do úvahy danosti priestoru. Inak povedané, nie je obývačka ako obývačka a vstavaná skriňa teda musí byť na mieru. Špecifikám inštalácie sa budeme venovať v jednom z budúcich blogov.

Výhody vstavaných skríň

Vstavané skrine na mieru ťažia maximum z priestoru. Každý jeden centimeter štvorcový a kubický je využitý čo najefektívnejšie, od podlahy až po strop. Vo výsledku je vstavaná skriňa prostriedkom, ako využiť priestor čo najefektívnejšie a maximalizovať úložný potenciál.

Prispôsobiteľnosť je ďalšou devízou vstavaných skríň. Vyskúšajte si náš šikovný online návrhár a uvidíte, aké množstvo kombinácií existuje. Rôzne šírky a výšky, usporiadania poličiek a priečok, doplnky, farby. Prispôsobte si vstavanú skriňu svojim potrebám, resp. potrebám vášho dieťaťa. Myslite na to, že dostatočný úložný priestor potrebuje ako škôlkar, tak tínedžer.
Netreba opomenúť ani fakt, že kvalitná vstavaná skriňa na mieru zvyšuje hodnotu vašej nehnuteľnosti. Niet sa čo čudovať, ide o neprehliadnuteľnú súčasť zariadenia a dominantu miestnosti. Navyše, naše vstavané skrine vám bez problémov vydržia aj 15 – 20 rokov.

VARIODOOR®️ – detské skrine na mieru

Bonus: detské skrine na mieru VARIODOOR® sa vyznačujú ešte jednou veľkou výhodou – nadčasovou flexibilitou. Vďaka zrolovateľným interaktívnym magnetickým fototapetám je možné vizuálne meniť dizajn dverí v závislosti od toho, ako sa mení estetický vkus a záľuby vašej ratolesti (ako rodičia môžeme potvrdiť, že sa občas menia závratnou rýchlosťou). Ide teda o inovatívnu vstavanú skriňu, ktorá vyrastie s vašim dieťaťom. Zároveň vytvára nový priestor pre hru, či v neskoršom veku pre edukáciu alebo poslúži ako dobrá pomôcka. VARIODOOR®️ detské vstavané skrine posúvajú hranice funkčnosti a dizajnu nábytku na vyššiu úroveň.

Nevýhody vstavaných skríň

Ako sme už naznačili, vstavanú skriňu neprenesiete z miesta na miesto. Ak sa vám prestane páčiť na nejakom mieste v detskej izbe, tak, žiaľ, len tak ju nepremiestnite.
Bežne stojacu skriňu si zakúpite a spravidla ju môžete začať používať už v ten istý deň. To pri vstavaných skriniach neplatí. Ešte pred samotnou montážou je totiž nevyhnutné zamerať priestor, vyrobiť jednotlivé jej súčasti na mieru, doviezť ich na miesto a namontovať.
Ak teda zvažujete, že si zaobstaráte vstavanú skriňu, alebo pre svoju ratolesť detskú vstavanú skriňu VARIODOOR®, odporúčame začať s procesom čo najskôr. Kontaktujte nás už dnes.

Rozhodnutie máte plne vo svojich rukách. Ak však máte záujem o viac informácií, alebo konzultáciu, neváhajte nás osloviť. Našou špecialitou sú nielen skrine, ale aj rady na mieru. Koniec koncov, sme ľudia s rovnakými potrebami ako vy.

Novinky, rady, akcie a zľavy

* indicates required

Menu