Dlhodobo funkčná detská izba – nadčasový dizajn interiéru

  1. Domovská stránka
  2. Blog
  3. Dlhodobo funkčná detská izba – nadčasový dizajn interiéru
708

Pri plánovaní a zariaďovaní detskej izby čelia rodičia viacerým výzvam. Jednou z nich je nepochybne snaha vytvoriť taký priestor, ktorý vyhovuje nielen potrebám malého dieťaťa, ale aj dospievajúceho tínedžera. Ako “vyskladať” nábytok detskej izby tak, aby obstála v skúške času? Jedno riešenie by sme tu mali. Tým nadčasovým elementom totiž môže byť práve  VARIODOOR® vstavaná skriňa do detskej izby. Poďme si povedať, ako to dokáže.

Vstavaná skriňa v detskej izbe?

Kvalitná vstavaná skriňa na mieru vám vydrží minimálne 15 rokov. Už to je mimoriadne silný argument v prospech jej nadčasovosti. Meniť detský nábytok každých 5 rokov by bolo mimoriadne finančne náročné, navyše aj krajne nepraktické. Ak teda do izby umiestnite dominantný, trvácny prvok – vstavanú skriňu na mieru – zvyšok dizajnu sa “zvezie” spolu s ním.

Nábytok do detskej izby spravidla tvorí, okrem spomínanej skrine, ešte nočný stolík, stôl, stolička. S touto zostavou si vaša ratolesť vystačí od útleho veku minimálne do tínedžerských čias. Dá teda rozum investovať do takého riešenia, ktoré je dlhodobé.

Môže skriňa rásť s dieťaťom? VARIODOOR® to dokáže

To, čo robí naše detské vstavané skrine na mieru naozaj výnimočnými, je unikátny systém vymeniteľných magnetických fototapiet na ich dvere.
Detský vkus a estetické preferencie sa dynamicky menia, čo nám, ako rodičia, nepochybne dosvedčíte. Najprv sú to rozprávkové postavičky, potom futbalová mánia a nakoniec krásny vzťah k prírode a cestovaniu.

Ako s nimi držať krok?

Nuž, práve s vymeniteľnými fototapetami. Na dvere skrine ich vyrolujete za pár sekúnd. Výmena? Rovnako expresná záležitosť, hotovo máte do jednej minúty. Navyše, zrolovaním tapety môžete kedykoľvek obnoviť skriňové dvere v magnetickej bielej.
Súčasťou sady sú spolu s fototapetami aj pohyblivé interaktívne postavičky. Robia z dverí vstavanej skrine VARIODOOR® hracie pole, na ktorom sa vaša ratolesť môže kreatívne realizovať.

Čerstvou novinkou v našej ponuke sú fototapety a postavičky inšpirované systémom vzdelávania detí Montessori. Navrhli a vyrobili sme ich v duchu myšlienky “učenie hrou”. Na fototapete s mapkou sveta sú obrysy zvieratiek a dieťa k nim dopasuje vhodnú magnetickú postavičku. Zároveň sa pritom aj veľa naučí. Napríklad obrys leva je v Afrike, čiže dieťa si zapamätá, že tam má svoj domov.

Nemenej dôležitý je aj úložný priestor. Vstavaná skriňa na mieru ho má naozaj dostatok, každý centimeter od podlahy po strop je totiž využitý v maximálnej možnej miere. Zrejme nie je potrebné prízvukovať, že úložný priestor potrebuje malé dieťa, nadšený školák, aj aktívny tínedžer.
Miesto, kde si môže odložiť hračky, oblečenie, knihy a ďalšie veci padne vhod vždy. Interiér skrine VARIODOOR® si navyše môžete prispôsobiť podľa vlastných predstáv – zásuvkami, poličkami, tyčovým vešiakom a podobne.

Myslite o krok dopredu

Z hľadiska nadčasovosti sú dôležité, samozrejme, aj ďalšie aspekty, nielen nábytok do detskej izby. Vezmite si napríklad takú farbu stien. Ako vybrať takú, ktorá je vhodným estetickým riešením pre menšie dieťa, aj aktívneho mladého študenta?

Voľte neutrálne odtiene, krémové či pastelové. Tie sú mimoriadne kompatibilné s inými farbami a z hľadiska interiérového dizajnu ide o univerzálnu voľbu. Bonusom je, že neutrálna paleta farieb pôsobí upokojujúco.
K stenám nie je problém napasovať detský nábytok, vrátane vstavanej skrine. Dôležité je však aj jeho umiestnenie. V rámci detskej izby by mal byť jednoznačne vymedzený priestor na spánok, hranie sa, štúdium. Pomocou týchto pomyselných zón viete vytvoriť naozaj dlhodobo funkčný interiér.
Voľte nadčasovosť. Vhodne vybraným detským nábytkom, farbami a usporiadaním robíte nielen ekonomické rozhodnutie, ale aj investíciu do šťastného detstva svojej ratolesti.

Voľba kvalitnej detskej vstavanej skrine je rozumným prvým krokom. Zvyšok dizajnovania je po ňom o poznanie jednoduchší. S nami tento prvý krok zvládnete bez problémov a položíte tak pevné základy naozaj nadčasovej detskej izby.

Novinky, rady, akcie a zľavy

* indicates required

Menu