Kúpeľňa môže byť aj súčasťou spálne na mieru

  1. Domovská stránka
  2. Blog
  3. Kúpeľňa môže byť aj súčasťou spálne na mieru
361

Kúpeľňa a spálňa sú miestnosti, ktoré sa zväčša nachádzajú v dome veľmi blízko pri sebe. Dané je to priamo ich používaním a nadväznosťou svojich funkcií jedna na druhú. Zamysleli ste sa však už nad alternatívou spojiť tieto dve miestnosti do jedného celku.

Nehovoríme tu pri tom o kúpeľni určenej iba pre jednu spálňu, ale o vytvorení jednotného celku. V tomto priestore sa akoby automaticky prelínajú funkcie oboch miestností do jednej komfortnej miestnosti. Práve na takéto riešenie je potrebné zariadiť spálňu a aj kúpeľňu na mieru.

Takéto riešenie spálne na mieru treba dobre zvážiť

Výhody z tohto riešenia zariadenia spálne na mieru sú jasné asi každému. Koho by nelákala sprcha priamo po prebudení? Treba však myslieť aj na praktické detaily a reálne technické možnosti domu alebo bytu. Pokiaľ sa totiž jedná o jedinú kúpeľňu v domácnosti, je toto riešenie rozhodne nevhodné. Nikomu predsa nie je príjemné navštevovanie spálne iným členom domácnosti počas spánku.
Ďalším dôležitým faktorom sú rozvody a možnosti ich prekládky. Pretože nie v každom byte je vhodné alebo technický možné presunúť rozvody tak, vyhovovali potrebám kúpeľne priamo vo vašej spálni.
Samozrejmosťou by malo byť aj dokonalé odvetranie priestoru. Keďže voda a vlhkosť pôsobiaca z kúpeľne sa nie vždy kamaráti so zariadením spálne. A je pri tom jedno či sa jedná o spálňu na mieru alebo nie. Pretože v prípade zanedbania vplyvu vodnej pary si pozývate domov rôzne plesne, ktoré môžu mať na svedomí zničenie zariadenia spálne, alebo aj zdravotné problémy.

Takúto spálňu na mieru treba zariaďovať s citom

Takéto riešenie spálne na mieru by malo predstavovať dokonalú symbiózu medzi oboma funkciami miestnosti. Práve preto je potrebné obzvlášť citlivo zachovať rovnaký štýl a aj farebnosť. Inak sa plánovaný celkový dojem nemusí dostaviť v očakávanom efekte.
Treba myslieť na to, ako na vás dané riešenie pôsobí a vedieť si predstaviť ako budete vnímať daný priestor pri zaspávaní alebo hneď po prebudení. Pokiaľ si neviete dať rady alebo vám chýba konkrétna predstava, tak nás neváhajte kontaktovať. Posnažíme sa vytvoriť pre vás to najideálnejšie riešenie spálne na mieru prepojenej s kúpeľňou presne podľa vašich predstáv. Prípadne sa môžete inšpirovať aj realizáciami na našej stránke MOJASKRINA.SK

Novinky, rady, akcie a zľavy

* indicates required

Menu