Postarajte sa o svoj vstavaný nábytok efektívne

  1. Domovská stránka
  2. Blog
  3. Postarajte sa o svoj vstavaný nábytok efektívne
553

Starostlivosť o nábytok je súčasťou domácich prác. Vstavané skrine rovnako potrebujú údržbu a aby sme predošli rôznym nepríjemnostiam, netreba túto starostlivosť zanedbávať. Jednak ide o údržbu ako vonkajšej časti skrine, tak aj vnútornej. Poutieranie jednotlivých poličiek od prachu či povysávanie koľajničiek. To všetko sú možnosti, ako udržať svoju vstavanú skriňu v dokonalom stave.

Starostlivosť o vonkajšok.

Každá skrinka, šatník či polička sa používajú. Už len tým, že sa jednotlivých častí dotýkame, či už pri otváraní dvierok alebo len ak na poličku niečo pokladáme. Rovnako sa aj práši v celom byte. Poutieranie skriniek čistiacimi prostriedkami je to najmenej čo môžeme spomedzi starostlivosti o nábytok spraviť. Musíme však správne zvoliť, aký čistiaci prostriedok použijeme. Je to z toho dôvodu, že nakombinovaním dreva, skla, zrkadiel či tapety nám zabraňuje jedným typom čistiaceho prostriedku utrieť celý povrch dverí.
Taktiež sa musíme zamerať aj na to, čím skriňu či poličku utrieme. Ak zvolíme len jemnú prachovku, podarí sa nám odstrániť len prach na poličkách, no ak máme zapackané dvierka od rúk, mastnoty alebo inej špiny, musíme zvoliť handru. V obchodoch nájdeme široký sortiment čistiacich prostriedkov na rôzne povrchy. Treba si len nájsť a vybrať ten správny.

Starostlivosť o vnútrajšok.

Na vnútro skrine sa až tak nepráši, preto to, ako často poličky poutierate je len na vás. Čo je však miesto, kde sa sústreďuje prach a nečistoty sú koľajničky posuvných dverí na vstavaných skriniach. Jednoduchým povysávaním zabránime tomu, aby sa tu nečistoty nazbierali a následne sa nám zasekávali kolieska na dverách v koľajničkách. Keď sa už však rozhodneme poutierať jednotlivé poličky a ukladacie časti v skrinkách mali by sme dbať na to, aby sme následne utreli poličky dosucha.
Ďalším spôsobom ako sa starať o skrinky a ich príjemný dojem je využitie rôznych aromatizujúcich prostriedkov. Vonné stromčeky, mydlá či iné vrecúška ( napríklad so sušenými kvetmi) nám doprajú pocit sviežosti.
Ak však neviete ako sa o svoju skriňu starať tak, aby nám dlho vydržala, neváhajte sa spýtať priamo na našej pobočke alebo nás kontaktovať. Pretože práve správnou starostlivosťou dokážete nie len zlepšiť vzhľad vašej vstavanej skrine, ale predĺžiť aj jej životnosť a ušetriť tak na nutnej údržbe.

Novinky, rady, akcie a zľavy

* indicates required

Menu