Vešiakové steny – Zaujmite pri vstupe do bytu

  1. Domovská stránka
  2. Blog
  3. Vešiakové steny – Zaujmite pri vstupe do bytu
Vstavana drevena skrina v predsieni
502

Predsieň je zväčša podceňovaný, no veľmi dôležitý priestor, či už v dome, alebo v byte. Hovorí sa, že je vizitkou samotného majiteľa, pretože návšteva si o nás urobí prvý dojem hneď pri vstupe. Predsieň je priestor, s ktorým sa stretávame dennodenne a ktorý slúži na uskladnenie všetkého dôležitého, čo súvisí s odchodom, no hlavne s príchodom domov. Či už ide o rozhádzané topánky, kabáty, zimné bundy, či dokonca lopty, dáždniky, okuliare, všetko musí mať svoje miesto. Skúste preto premeniť tento dôležitý, aj keď v mnohých prípadoch rozhádzaný či chaotický priestor, na praktický, usporiadaný, štýlový a elegantný. Taký, ktorý je podľa Vášho vkusu.

Vešiakové steny sú hlavnou a neodmysliteľnou súčasťou každej chodby či predsiene, preto ich praktické využitie sa nájde v každej domácnosti. Je možné ich umiestniť ako samostatný nábytok, no kombinácia so vstavanou skriňou je tiež vítaná. V ponuke sú v rôznych rozmeroch, veľkostiach, materiáloch, farbách a je len na Vás, pre aký druh sa rozhodnete. Aby ste však dosiahli príjemný pocit a harmonický súlad farieb, odporúča sa charakter vešiakovej steny zladiť s priestorom, do ktorého ju chcete umiestniť. Tí odvážnejší však môžu aj zaexperimentovať, čím sa priestor stane svojskejším a osobitejším.

Vešiakové steny

Vešiakové steny či zostavy môžu obsahovať aj posuvné dvere, rôzne nadstavce, čím sa predsieň opticky zvýši. Súčasťou môžu byť aj lavice na sedenie, botníky či skrinky na topánky, samotné vešiaky na odloženie vrchného odevu. V predsieni by však určite nemalo chýbať zrkadlo, ktoré sa zväčša umiestňuje nad botník. Optický zväčší priestor a pred odchodom z domu príde pri konečnej úprave vhod. Vhodným doplnkom býva aj stojan na dáždniky, ktoré budete mať aspoň stále na očiach a nikdy si ich nezabudnete. Nezabudnite však na osvetlenie. To netreba podceňovať, keďže priame svetlo zväčša nemá prístup do vstupných priestorov.

Predsieň

Predsieň však netreba zapratávať množstvom nepotrebných vecí. Môže sa stať, že to napokon bude v konečnom dôsledku vyzerať rovnako chaoticky, ako na začiatku. Preto do malej miestnosti nepatrí ťažký, masívny a výrazný nábytok, ktorý by celú miestnosť pohltil. Aj tu platí pravidlo, menej je viac, preto do malého priestoru nedávajte príliš veľa drobností. Úplne postačí jeden umelecký predmet, alebo pekný obraz. Všetko bude vyzerať upratane, harmonicky a Vaša návšteva spolu s Vami to určite ocenia.

Novinky, rady, akcie a zľavy

* indicates required

Menu