Kreatívne a praktické riešenie pre detskú izbu so vstavanou skriňou pre deti

  1. Domovská stránka
  2. Blog
  3. Kreatívne a praktické riešenie pre detskú izbu so vstavanou skriňou pre deti
734

Detské skrine VARIODOOR® nie sú len praktickým úložným priestorom, ale aj kreatívnym elementom, ktorý vizuálne pozdvihne izbu vašej ratolesti. Ako, pýtate sa? Odpoveďou je unikátny systém interaktívnych magnetických fototapiet, ktorým sú naše detské skrine charakteristické. Ich použitím premeníte biele posuvné dvere na kreatívne pole.

Výmena magnetickej fototapety je záležitosťou sekúnd. Jednoducho si vyberiete požadovaný vizuál a vyrolujete ho na dvere. Žiada sa zmena? Bez problémov, fototapetu zrolujete a rýchlo a jednoducho vymeníte za úplne inú.

Okrem samotného pozadia sú súčasťou systému vstavaných skríň VARIODOOR® aj interaktívne prvky a magnetické postavičky. Presne tak, biele dvere tak môžete premeniť na umelecké plátno, alebo hracie pole.

V tomto texte vám predstavíme 5 návrhov, ako môžete použiť inovatívne detské tapety na skrine a dopriať svojej ratolesti kreatívne vyžitie v pohodlí vlastnej izby. Celú galériu VARIODOOR® si môžete pozrieť na tomto odkaze.

1. Whiteboard – prebuďte v deťoch umelca

Ako rodičia vieme, že taká fixa v ruke dieťaťa je akčným nástrojom. Malý umelec len ťažko odolá kreatívnemu volaniu a v takom momente je plátnom naozaj všetko. Niekedy, žiaľ, aj steny či napríklad posteľné prádlo. Čo už, umeleckej duši nerozkážete! 
Avšak kreativitu svojho dieťaťa môžete presmerovať na praktickejšie miesto. Jedným z interaktívnych prvkov na naše detské skrine je totiž aj whiteboard. Magnetické biele plátno, na ktorom si môže vaša ratolesť vybiť všetku kreatívnu energiu.
Navyše, nie je nič jednoduchšie, než whiteboard utrieť a pripraviť ho na ďalšie použitie.

2. Rozvrh hodín

Ak je vaše dieťa v školopovinnom veku, tento nápad určite oceníte aj vy, ako rodičia. Na detskú fototapetu na skriňu totiž môžete pripnúť aj rozvrh hodín na princípe magnetu. Do voľných políčok dieťa vpíše jednotlivé predmety a časy.
Tento šikovný rozvrh hodín má dieťa stále na očiach a zodpovedne sa môže pripraviť na ďalší deň v škole.

3. Pohyblivé postavičky

Mimoriadne populárnym riešením pre vstavané skrine do detskej izby sú rôzne magnetické pohyblivé postavičky. Na výber máte z naozaj širokej kreatívnej palety. Dvere skrine vám môžu zdobiť zvieratká, dinosaury, hokejisti, vesmírne lode, vozidlá a podobne.
Nie je problém tieto pohyblivé elementy vhodne skombinovať so samotnou fototapetou a vytvoriť tak dieťaťu malý kreatívny svet. Takýmto spôsobom vo svojej ratolesti podporujete hravosť, fantáziu a tvorivosť – všetky aspekty, ktoré majú preukázateľne pozitívny vplyv na kognitívny vývoj.

4. Človeče, nehnevaj sa!

Pamätáte si ešte na túto legendárnu stolnú hru? Určite si aj vy viete vybaviť zvuk kociek na hracom pláne a počítanie políčok, ktoré vaše figúrky delili od vytúženého „domčeka“. Nuž, čo takto túto nostalgickú spomienku preniesť do súčasnej reality a zapojiť do hry aj vaše dieťa?
Pomôže vám k tomu náš magnetický hrací plán. Ten jednoducho pripevníte na skriňové dvere a všetko je pripravené na hodiny spoločnej zábavy.
Vstavané skrine VARIODOOR® sú dôkazom toho, že aj nábytok detskej izby sa môže zmeniť na originálne hracie pole.

5. Jedenástka snov

Rastie vám doma športový talent? Perfektné, máme kreatívne riešenie aj pre tento prípad. Jednou z fototapiet na detské skrine VARIODOOR® je totiž aj futbalové ihrisko. To by, samozrejme, nebolo kompletné, ak by po ňom „nebežali“ hráči. V portfóliu máme teda aj magnetické postavičky futbalistov.
Vaše dieťa si tak na svojej skrini môže vyskladať jedenástku snov. Nezabudli sme, prirodzene, ani na hokejistov. Stačí zrolovať futbalové ihrisko a vyrolovať klzisko. Futbalisti pôjdu do šatne a nahradia ich korčuliari.
Podarí sa vašej ratolesti vyskladať ideálnu ofenzívnu formáciu?

6. Učenie hrou!

Novinkou v našom portfóliu sú sady fototapiet a magnetických postavičiek inšpirovaných systémom vzdelávania detí Montessori. Držia sa myšlienky “učenie hrou” a majú hneď dvojitý význam.
Na fototapete s mapou sveta sú vyobrazené obrysy zvieratiek a dieťa k nim musí nájsť vhodnú magnetickú postavičku. Okrem napasovania tvarov sa pritom aj veľa naučí. Obrys leva je, samozrejme, v Afrike, čiže dieťa si zapamätá, že tam má svoj domov.

Vstavaná skriňa v detskej izbe nemusí byť iba „fádnym“ kusom nábytku. Ako rodičia si uvedomujeme, aké dôležité je v našich deťoch podporovať kreativitu a hravosť. Nie nadarmo sa hovorí: „Kdo si hraje, nezlobí.“. Tvorivá stimulácia u detí má výskumami preukázaný pozitívny vplyv na ich mentálny a emocionálny vývoj. 

Detské tapety na skrine sú ideálnym spôsobom, ako im vyčariť úsmev na tvári a zároveň vizuálne osviežiť celú izbu. Vďaka flexibilite a vymeniteľnosti navyše ide o nadčasové riešenie. Detská skriňa VARIODOOR® jednoducho rastie s vaším dieťaťom.

Novinky, rady, akcie a zľavy

* indicates required

Menu