Trendy interiérového dizajnu v roku 2023 – ktoré farby sú IN?

  1. Domovská stránka
  2. Blog
  3. Trendy interiérového dizajnu v roku 2023 – ktoré farby sú IN?
642

Prerábate či zariaďujete svoju nehnuteľnosť? Ak áno, tak s najväčšou pravdepodobnosťou už rozmýšľate nad tým, ktorým smerom sa bude uberať váš návrh interiéru. Siahnete po prírodných odtieňoch, alebo u vás zvíťazia dominantné tmavé farby? Máme pre vás dobré správy, obe tieto voľby patria medzi interiérové trendy tohto roka.

V tomto texte si o nich povieme viac. Nechýba ani inšpirácia na to, ako môžete vhodnou voľbou vstavanej skrine na mieru z interiérového dizajnu vyťažiť maximum.

Zemité odtiene

Farby zeme a pôdy patria k najpopulárnejším trendom v interiérovom dizajne roku 2023. Inšpirované prírodnými motívmi okolo nás, tieto hrejivé odtiene prinášajú do domova pocit pokoja a harmónie. Od piesočných béžových až po bohaté hnedé farby, vyberať si môžete zo širokej palety.

Integrovať zemité odtiene do interiérového dizajnu vašej domácnosti môžete rôznymi spôsobmi. Od farieb stien a nábytku, po doplnky a dekoračné prvky. Perfektne si rozumejú s rôznymi štýlmi dizajnu, vrátane rustikálneho a škandinávskeho.

Napríklad aj taký výber kvalitnej vstavanej skrine na mieru môže byť krokom k integrovaniu zemitých farieb do celkového dizajnového konceptu. Takýto kus nábytku dokáže miestnosti dominovať a udávať jej celkový tón.

Odejte skriňu do orechových odtieňov, alebo jemnej béžovej. Tieto prírodné farby prispievajú k celkovej estetickej príťažlivosti a navodzujú v miestnosti pohodovú atmosféru. To všetko s puncom elegancie.

Používanie zemitých odtieňov vo všeobecnosti prináša do interiéru kúsok prírody. A práve návrat ku koreňom je v dizajne jedným z najmohutnejších súčasných trendov.

Elegantná tmavá

Tmavé farby a akcenty sú v interiérovom dizajne dlhodobo populárne. Tieto odtiene pridávajú domácnosti eleganciu, zmyselnosť a sofistikovanosť. Tento ich efekt je očividný najmä v silnom kontraste so svetlými prvkami.

Túto skutočnosť môžete pri interiérovom dizajne šikovne využiť. Svetlé béžové steny dokážete vhodne nakontrastovať s tmavou sedačkou, alebo vstavanou skriňou na mieru či iným dominantným kusom nábytku.

Tieto odtiene vytvárajú v miestnosti takzvaný bod záujmu, pridávajú jej hĺbku a vyzdvihujú charakter. Vďaka tomu pôsobí interiér štýlovo a moderne.

Použitie tmavých farieb je vhodné najmä vo väčších a dobre osvetlených priestoroch, kde dokážu vyniknúť. Ideálnou miestnosťou na ich využitie je napríklad obývačka. Umiestnite do nej vstavanú skriňu na mieru v rafinovanej tmavej a doplňte ju sedacou súpravou v rovnakom odtieni. Týmto spôsobom dodáte miestnosti silu a eleganciu.

Drevo v akejkoľvek podobe

Drevo a drevité tóny sú ďalšou klasikou interiérového dizajnu. Iné to nie je ani v roku 2023.

Snáď žiaden návrh interiéru sa nezaobíde bez použitia prírodných odtieňov, medzi ktorými hrá drevo hlavnú úlohu. Organický nádych týchto farieb dodáva miestnosti útulnú, domácku atmosféru. Logickou voľbou pri ich využití je nielen podlaha, ale aj nábytok.

Drevené police, stoly a stoličky sú interiérovým štandardom. Ale napríklad aj taká vstavaná skriňa na mieru v dubových či orechových odtieňoch vie s estetikou miestnosti urobiť svoje.

Obrovskou devízou dreva je skutočnosť, že sa perfektne hodí k rôznym štýlom dizajnu, od tradičného rustikálneho, až po moderný minimalistický. Dotyk s prírodou jednoducho pasuje do každého návrhu interiéru, prináša do miestnosti hrejivý pocit domova.

Na záver je potrebné zdôrazniť, že interiér sa musí páčiť predovšetkým vám a vašim milovaným. Každý deň v ňom budete fungovať a esteticky s ním teda chcete ladiť. 

My vám veľmi radi pomôžeme s výberom a montážou kvalitnej vstavanej skrine v Bratislave, ale aj na celom Slovensku. Neváhajte sa na nás obrátiť aj v prípade otázok o dostupných dizajnových prevedeniach. Spoločne dodáme vášmu interiéru hrejivý pocit domova.

Novinky, rady, akcie a zľavy

* indicates required

Menu