Na čo myslieť pri výbere nábytku do detskej izby

  1. Domovská stránka
  2. Blog
  3. Na čo myslieť pri výbere nábytku do detskej izby
646

Zariaďovanie detskej izby neradno brať na ľahkú váhu. Vaša ratolesť tu bude tráviť najformatívnejšie roky svojho života. Dieťaťu je potrebné vytvoriť bezpečné prostredie, v ktorom môže nielen oddychovať a hrať sa, ale aj osobnostne a intelektuálne rásť. Neľahká úloha.

Výber nábytku detskej izby je v tomto ohľade mimoriadne dôležitý. Chcete ju zariadiť tak, aby poskytovala útočisko, zároveň bola praktická a podľa možnosti aj nadčasová. Ako si vysvetlíme, so všetkými troma aspektmi vám dokáže pomôcť kvalitná detská vstavaná skriňa na mieru VARIODOOR®️.

V tomto texte nájdete niekoľko základných tipov, s ktorými bude zariaďovanie detskej izby o čosi jednoduchšie.

Zóna oddychu

Vo svojej izbe bude vaše dieťa tráviť najviac času spánkom a oddychom.
Z tohto hľadiska je teda veľmi dôležitá kúpa správnej postele a matraca. Ide o investíciu do zdravia a pohodlia vašej ratolesti, na výbere si teda určite dajte záležať. Voľte kvalitné materiály, nebojte sa siahnuť po riešeniach na mieru.

Súčasťou takzvanej zóny oddychu v detskej izbe je aj pohodlná stolička či kreslo, spolu so stolom. Dieťa potrebuje miesto, kde sa môže pohodlne usadiť a robiť si napríklad domáce úlohy, alebo sa len tak hrať. Vsaďte radšej na menší a praktickejší nábytok.

Nebojte sa popustiť uzdu kreativite. Čoraz populárnejšie sú odviazanejšie kusy nábytku do detskej izby, napríklad tulivaky, či hojdacie siete.

Dôležitý je tiež výber farieb. Spoľahlivou voľbou sú prírodné odtiene – neutrálne, nadčasové a univerzálne. Upokojujúco pôsobia tlmené pastelové farby, napríklad svetlo modrá či zelená.
Snažte sa vizuálne zladiť celý interiér detskej izby, dajte si pozor na príliš ostrý kontrast, ktorý môže pôsobiť zbytočne rušivo.

Praktickosť v podobe detskej skrine

V ideálnom prípade chcete zariadiť izbu, ktorá bude praktická pre školáka, ale aj tínedžera či staršie dieťa. Tu vstupuje na scénu kvalitná detská skriňa VARIODOOR®.

Ide o stelesnenie nadčasovosti. Kvalitná vstavaná skriňa na mieru totiž vydrží roky a úložný priestor potrebuje 8-ročné dieťa, aj 18-ročný maturant. Priestor na hračky, knihy, oblečenie, doplnky, študijné pomôcky a tak ďalej. Navyše vnútro vstavanej skrine poskytuje miesto od podlahy až po strop, jeho nedostatku sa teda nemusíte obávať.

Výhodou, ktorú rodičia oceňujú, je prispôsobiteľnosť. Ak sa pozriete do nášho konfigurátora vstavaných skríň zistíte, že kombinácií a možností existuje veľa. Od vizuálneho prevedenia, cez počet oddielov, až po umiestnenie jednotlivých poličiek, zásuviek, vešiakov a podobne. Toto je skrátka detská skriňa, ktorú si navrhnete na mieru potrebám vašej ratolesti.

Skriňa, ktorá rastie s dieťaťom

Nadčasový aspekt je podporený tiež unikátnym systémom detských tapiet na skrine. Práve ony sú totiž prvkom, ktorým sa VARIODOOR® výrazne odlišuje od konkurencie.

Naše detské tapety na skrine totiž fungujú na princípe magnetu. Podkladom sú univerzálne biele skriňové dvere, ktoré za pár sekúnd dokážete premeniť na rozprávkový svet. Stačí jednoducho vyrolovať fototapetu a interiér detskej izby razom naberie nový dych.

Zmenili sa preferencie vášho dieťaťa?

Bez problémov. Pôvodnú fototapetu zrolujete a vymeníte ju za novú. Otázka jednej minúty. Rovnako rýchlo tiež obnovíte pôvodný biely podklad.

Súčasťou setov nie sú len samotné detské tapety na skrine. Pribalíme vám k nim sadu magnetických postavičiek. Z praktickej detskej vstavanej skrine na mieru sa razom stane hracie pole.
Dieťa môže postavičky premiestňovať po povrchu dverí, ľubovoľne sa s nimi hrať a úplne sa ponoriť do vlastného sveta. Hravosť stimuje kognitívne vlastnosti a napomáha intelektuálnemu a kreatívnemu rozvoju.

Novinkou medzi našimi sadami sú tiež fototapety a magnetické postavičky inšpirované systémom Montessori. Podstatou je, že pri hraní umiestňuje dieťa postavičky na vopred dané miesta, ktoré rozpozná podľa tvaru. Napríklad lev pôjde na miesto so siluetou leva a podobne.

Vzdelávací aspekt spočíva nielen v tom, že dieťa sa učí rozpoznávať tvary (čo odporuje priestorovú orientáciu, ale aj predstavivosť), ale aj v rozširovaní obzorov. Jedna z takýchto sád totiž pozostáva z fototapety s mapou, kde sú siluety jednotlivých zvieratiek umiestnené podľa toho, kde majú svoj domov. Vaša ratolesť sa tak napríklad naučí, že lev pochádza z Afriky, tiger z Ázie a podobne

Zariaďujete práve detskú izbu? Objednajte si do nej detskú vstavanú skriňu na mieru VARIODOOR® v predstihu. Veľmi radi vás prevedieme celým procesom, od návrhu, cez umiestnenie, až po finálnu realizáciu.
Vsaďte na nadčasové riešenie, ktoré vyrastie s vašim dieťaťom.

Novinky, rady, akcie a zľavy

* indicates required

Menu