5 tipov na organizáciu vnútra vstavanej skrine na mieru

  1. Domovská stránka
  2. Blog
  3. 5 tipov na organizáciu vnútra vstavanej skrine na mieru
714

V našom konfigurátorovi vstavanej skrine na mieru sa môžete presvedčiť o tom, že vnútro vstavanej skrine si môžete navrhnúť v súlade s vašimi predstavami. Či bude plniť úlohu ukladania šiat, miesta na knihy alebo domáce potreby, možností je mnoho. Ak u vás ešte nepadlo rozhodnutie o jej účele, možno vám pomôžeme.

Predstavujeme vám 5 praktických tipov na organizáciu vnútra vstavanej skrine na mieru.

1. Poličky, vešiak a zásuvky

Toto je klasika, ktorú si pochvaľuje mnoho majiteľov vstavaných skríň na mieru. Rôznorodou kombináciou úložných spôsobov získate univerzálny priestor, ktorý môžete využiť podľa potreby.

Takémuto vnútru vstavanej skrine dominuje priestor s vešiakovou tyčou. Ten poskytuje dostatok miesta na košele, blúzky, obleky, kabáty a ďalšie oblečenie, ktoré potrebujete zavesiť.
Praktický spôsob je vrchnú časť skrine navrhnúť ako jeden veľký úložný priestor. Napríklad na kufre, sezónne oblečenie a pod..
Ďaľší praktický spôsob je priestor vyplniť poličkami. Sem môžete umiestniť predmety, ktoré používame často. Napríklad oblečenie, posteľné prádlo, uteráky a podobne.
Nižšia časť patrí zásuvkám. V závislosti od veľkosti vrchnej a strednej časti ich tu môžete umiestniť tri, prípadne štyri. Poskytujú perfektný priestor na uloženie zložených a malých kusov odevu, ponožiek, čiapok,  spodného prádla a podobne.

2. Chodbová zostava

Ako už názov napovedá, takáto vstavaná skriňa na mieru nájde najväčšie využitie rovno na chodbe. Jej najväčšou devízou je kombinácia rôznych poličiek, väčších a menších, ale aj voľného priestoru na objemnejšie predmety.
Navyše, takúto zostavu môžete vhodne doplniť vešiakovou stenou a časťou na sedenie. V jednej skrini tak máte priestor na všetky vaše topánky, bundy, kabáty, čiapky, ale aj miesto na odkladanie kabeliek či rôznych batohov.

Väčší priestor bez poličiek môžete využiť ako úložisko cestovných kufrov, prípadne rôznych krabíc a iných sezónnych či príležitostne používaných vecí.

3. Podkrovná skriňa

Ak máte vo svojom rodinnom dome podkrovie, toto riešenie je vám šité na mieru.

Kvalitná vstavaná skriňa na mieru totiž nemusí mať iba klasický obdĺžnikový tvar, ale môže sa prispôsobiť aj svojmu prostrediu. Napríklad sklonu strechy.

Tento návrh vstavanej skrine do podkrovia ráta s využitím poličiek, ktoré vytvoria priečinky na ukladanie vecí. Tie môžete využiť ako svoju domácu knižnicu, prípadne výstavnú skriňu na rôzne trofeje, dekorácie, alebo hoci poháre na slávnostné príležitosti.
Takéto dizajnové riešenie je perfektným dôkazom univerzálnosti vstavaných skríň a toho, že s ich použitím využijete každý centimeter kubický priestoru.

Posuvné dvere vstavanej skrini v podkroví sa dajú krásne prispôsobiť na mieru pre vaše podkrovie.

4. Plnohodnotný šatník

Korpus skrine možno využiť aj ako základ vstavaného šatníka na mieru. Ak vám obyčajná šatníková skriňa nestačí, toto riešenie určite oceníte.

Aj bez náročných stavebných zásahov ho totiž je možné zrealizovať takmer v každej spálni. Vstavaný šatník nájde opodstatnenie aj v menšej miestnosti, nemusíte sa báť, že potrebujete obrovský interiér.

Ide o perfektné riešenie v prípade, že chcete všetky (alebo väčšinu) úložné priestory vašej domácnosti centralizovať na jedno miesto. Vstavaný šatník na mieru nie je skriňou v pravom slova zmysle, ide skôr o samostatnú miestnosť. Tú môžete naplniť oblečením, doplnkami, posteľným prádlom a bielizňou, ale aj rôznymi inými predmetmi, ktoré nemáte kam dať.

5. Skriňa do pracovne či kancelárie

Každé pracovisko má individuálne potreby na úložné priestory. Kvalitná vstavaná skriňa na mieru ich dokáže do bodky naplniť.

Štandardom rôznych kancelárií a pracovní sú dnes rôzne zakladače a šanóny. Tie je ideálne mať koncentrované na jednom mieste. Stôl a jeho zásuvky sú na ich uloženie nepraktické a práve tu nájde opodstatnenie vnútro vstavanej skrine.
Pomocou rôznych poličiek a priečok si v ňom vytvoríte štedrý priestor dokonca aj na veľkokapacitný archív.
Potrebujete mať v kancelárii aj praktický priestor na uloženie oblekov? Nie je problém, tyčový vešiak je riešením, ktoré hľadáte. Kancelárske vstavané skrine na mieru si dokážete plnohodnotne prispôsobiť vášmu pracovisku.

Ako vidieť na týchto tipoch, vnútro vstavanej skrine môže nadobnúť rôzne podoby. V závislosti od vašich potrieb a požiadaviek si ho viete prispôsobiť a vyťažiť tak z neho naozaj maximum. Koniec koncov, sami sa o tom môžete presvedčiť v našom konfigurátorovi vstavaných skríň online, kde môžete kreativite naozaj popustiť uzdu.

Potom je už na nás, aby sme vaše predstavy zhmotnili do reality. Samozrejme platí, že ak máte k realizácii a návrhu skrine akékoľvek otázky, sme tu pre vás.

Novinky, rady, akcie a zľavy

* indicates required

Menu