Vstavaná skriňa do podkrovia? Bez problémov

  1. Domovská stránka
  2. Blog
  3. Vstavaná skriňa do podkrovia? Bez problémov
Hneda drevena vstavana skrina so zrkadlom stojacia v podkrovi
547

Podkrovie je vďaka svojmu špecifickému charakteru a skosenému stropu pomerne náročné na zariaďovanie. Obmedzený priestor zväzuje ruky pri výbere nábytku, najmä čo sa týka skríň. Nájsť vhodný typ, ktorý bude vyhovovať veľkostne aj dizajnovo je, zdá sa, nemožná úloha.

Opak je pravdou, odpoveďou však nie je tradičná šatníková skriňa. Tu sa žiada riešenie na mieru. Vstavaná skriňa do podkrovia sa maximálne prispôsobí danému priestoru, problémom nie je skosený strop v akomkoľvek uhle.
Navyše ide o perfektné, oku lahodiace dizajnové riešenie. Vstavaná podkrovná skriňa akoby splývala s priestorom, nepôsobí rušivo a miestnosť esteticky pozdvihuje.

Výhody vstavanej podkrovnej skrine

Rozoberme si hlavné výhody vstavanej skrine do podkrovia, ktoré z nej robia jednoznačné riešenie pri zariaďovaní takejto miestnosti.

1. Maximálne využitie priestoru

Podkrovia, najmä v starších rodinných domoch, disponujú často iba obmedzeným priestorom a nepravidelnými rozmermi. Namontovaním vstavenej skrine, ktorá kopíruje sklon strechy, ho využívate naplno. Toto klasická, voľne stojaca šatníková skriňa nikdy nedokáže.

2. Estetický pôvab

Už len samotné podkrovie vzbudzuje dojem útulnosti. Ľudia si sem často ukladajú spomienkové predmety a veci, ku ktorým majú citový vzťah. Tieto dojmy sú iba umocnené tým, keď je podkrovie usporiadané a dizajnovo atraktívne, nie iba zbierkou krabíc.
Vstavaná skriňa pôsobí ako prirodzená súčasť podkrovia, perfektne zapadá do priestoru a tým pádom mu značne pridáva na estetickosti.

3. Organizácia a prispôsobenie

Aj keď má vstavaná skriňa do podkrovia v istých prípadoch iný tvar, ako jej varianty v ostatných miestnostiach, jej vnútro je rovnako praktické. A prispôsobiteľné. Ako sa môžete presvedčiť v našom online konfigurátorovi vstavaných skríň, vnútorné rozloženie si viete navrhnúť podľa seba. Možno preferujete poličky, možno zásuvky, alebo v skrini chcete mať otvorený priestor.

Berte však na vedomie, že v závislosti od konkrétnej vstavanej podkrovnej skrine ste potenciálne limitovaní jej rozmermi a tvarom.

4. Hodnota nehnuteľnosti

Nezabúdajme tiež na skutočnosť, že vstavaná skriňa sama o sebe dvíha hodnotu nehnuteľnosti. Efektívne využitie podkrovného priestoru, ktoré je navyše dizajnovo atraktívne, pomôže zaujať potenciálnych kupujúcich, ak sa niekedy rozhodnete o predaji.

Drevena vstavana skrina v podkrovi

Vstavaná skriňa do podkrovia – ako na to?

Ak v domácnosti máte podkrovnú miestnosť, s najväčšou pravdepodobnosťou je v nej možné namontovať vstavanú skriňu. V tomto bode vám v hlave možno víri otázka – ako na to?

Radi vám pomôžeme ako s odpoveďou, tak s realizáciou.

Ako pri každej vstavanej skrini je totiž mimoriadne dôležité najprv priestor zamerať. Kontaktujte nás a dohodnite si termín, v ktorom k vám prídu naši montéri a technickí pracovníci. Tí už presne vedia, čo, kde a ako majú prezrieť, čo odmerať a aká realizácia pripadá do úvahy.

Radi vám tiež zodpovedajú akékoľvek prípadné otázky. Možno vás napríklad bude zaujímať, aký konkrétny tvar, alebo veľkosť, bude mať vaša nová podkrovná skriňa. Neváhajte tiež podeliť sa o svoje predstavy a požiadavky. Ak budú zrealizovateľné v rámci našich možností a predovšetkým v rámci možností podkrovia, radi vám ich zhmotníme.

Po zameraní nasleduje poctivá stolárska práca – výroba vašej podkrovnej skrine na mieru. V dostatočnom predstihu predtým, než bude hotová, si s vami dohodneme termín montáže. Na záver už len stačí počkať, kým naši pracovníci dokončia svoju prácu a môžete sa kochať výsledkom.

Zaujala vás myšlienka podkrovnej skrine? Niet sa čo čudovať, ide o praktické, estetické a funkčné riešenie. Radi vám tiež vyrobíme a namontujeme vstavanú skriňu v Bratislave, ale aj v iných lokalitách na Slovensku – nielen v podkroví, ale tiež v iných miestnostiach vašej domácnosti. Stačí sa nám ozvať a my vám ochotne vysvetlíme daný postup.

Novinky, rady, akcie a zľavy

* indicates required

Menu