Nábytok do študentskej izby – kombinácia štýlu a funkcie

  1. Domovská stránka
  2. Blog
  3. Nábytok do študentskej izby – kombinácia štýlu a funkcie
204

Pre deti a dospievajúcich je ich izba útočiskom. Predstavuje miesto, kde sa vrátia po náročnom dni v škole, kde oddychujú, regenerujú, ale aj miesto, kde sa učia a pripravujú. Aj z tohto dôvodu je dôležité dbať na výber toho správneho nábytku do študentskej izby.

V ideálnom prípade plní nielen funkčný aspekt, ale je aj dizajnovo atraktívny a pomáha vytvoriť prostredie, do ktorého sa vaša ratolesť vždy rada vráti.

Moderné študentské izby – priestor na maximum

Trendom v modernom interiérovom dizajne – nielen pri študentských či detských izbách – je maximálne možné využitie dostupného priestoru. Nejde pritom o to, či je izba veľká, alebo malá, kľúčové je vyťažiť z nej čo najviac.

Čo to znamená v praxi?

Napríklad použitie postele, ktorá má úložný priestor. Či už siahnete po klasickom type, pri ktorom zdvihnete vrch postele a veci vložíte dovnútra, alebo po posteli so zásuvkami, ktoré jednoducho vysuniete zboku či spredu, voľba je na vás.

Existuje však jedno ešte praktickejšie riešenie pre úložný priestor. Sú ním vstavané skrine do detskej izby, resp. do izby študenta. Prečo ide o praktickejšie riešenie?

V prvom rade pokrývajú priestor od podlahy až po strop, miesta na ukladanie oblečenia, kníh, náradia, pomôcok a iných pokladov teda ponúkajú viac, než dosť. Ich obrovskou devízou je však aj prispôsobiteľnosť.

Presvedčiť sa o tom môžete aj v našom online návrhárovi, v ktorom si nadizajnujete vstavanú skriňu presne podľa predstáv a potrieb vašej ratolesti. Sami si navolíte počet oddielov, rozloženie poličiek, regálov a podobne. Spektrum možností je naozaj široké, existuje teda veľké množstvo riešení pre moderné študentské izby.

Priestor na štúdium, priestor na relax

Pri výbere nábytku do detskej izby nezaškodí tiež vopred myslieť na to, kde bude vaše dieťa spať a oddychovať a kde bude študovať. Bavíme sa o pomyselných zónach. Takéto rozdelenie vám značne uľahčí výber.

Do zóny relaxu nepochybne patrí posteľ, ale aj pohodlné kreslo, prípadne tulivak. Tu sa môžete do sýtosti vyhrať aj s dekoráciami či doplnkami, ktoré dotvárajú kolorit miestnosti.

Pre štúdium a prípravu je zasa potrebný kvalitný a pevný stôl, na ňom zrejme aj počítač a ergonomická kancelárska stolička či kreslo. V tejto produktívnej zóne je dôležité udržiavať poriadok a umiestniť tu čo najmenej rušivých elementov – podporíte tak sústredenie vášho dieťaťa.

TIP: Dlhodobo funkčná detská izba – nadčasový dizajn interiéru

Niekde na pomedzí týchto dvoch zón sa nachádza spomínaná vstavaná skriňa do detskej izby. Plní totiž viacero funkcií. Jej praktický aspekt – prispôsobiteľný úložný priestor – sme opísali už vyššie. Nepochybne však má aj vplyv na celkový dizajn miestnosti, ide predsa o vizuálnu dominantu.

Dobrou správou je, že aj vzhľad vstavanej skrine si viete prispôsobiť – dostupné možnosti si môžete pozrieť v našom online návrhárovi. Nezabudnite k dizajnovaniu pozvať aj svoju ratolesť, ide predsa o jej izbu. A pamätajte – kreativite sa medze nekladú!

Samozrejme, do detskej izby, resp. do modernej študentskej izby patria aj iné kusy nábytku, avšak posteľ, skriňa a stôl s kreslom sú pevnými základmi, na ktorých môžete stavať. Najlepšie urobíte, ak sa pri zariaďovaní budete držať potrieb a požiadaviek svojho dieťaťa, aktívne ho do tohto procesu zakomponujte.

Myslite na to, že detská či študentská izba do veľkej miery vplýva na to, ako sa dieťaťu bude dariť aj mimo nej. Prostredie, v ktorom zaspáva a ráno sa budí, v ktorom sa učí a oddychuje, totiž hrá mimoriadne dôležitú úlohu. Skombinujte v ňom funkciu a štýl, myslite aj na vizuálnu atraktivitu a robíte krok správnym smerom.

Novinky, rady, akcie a zľavy

* indicates required

Menu