Škandinávsky minimalizmus a vstavané skrine na mieru

  1. Domovská stránka
  2. Blog
  3. Škandinávsky minimalizmus a vstavané skrine na mieru
Zladeny dreveny nabytok v spalni
564

Aj na Slovensku má interiérový dizajn v duchu škandinávskeho minimalizmu množstvo priaznivcov. Je vyhľadávaný pre svoju jednoduchosť, praktickosť a funkčnú krásu.

Ústredným bodom tejto filozofie vo vašej domácnosti môžu byť aj vstavané skrine na mieru. Spĺňajú všetky kritéria minimalizmu: prispievajú k organizovanejšiemu a estetickejšiemu bývaniu, sú praktické od podlahy až po strop a vizuálne prispôsobiteľné. Poskytujú štedrý úložný priestor v kompaktnom dizajne a sú kompatibilné aj s inými druhmi nábytku.

Presvedčiť sa o tom môžete aj v našom online konfigurátorovi vstavaných skríň. Vyskladajte si tú svoju, vyberte si vhodný materiál a uvidíte, že zladiť ju so zvyškom miestnosti nebude problém.

Filozofia škandinávskeho minimalizmu

Škandinávsky minimalizmus je viac než len dizajnovým trendom. Je to v podstate aj spôsob života, ktorý zdôrazňuje starú známu filozofiu „menej je viac“.

Takýto prístup uprednostňuje funkčnosť a praktickosť. V domácnosti toho nemusí byť vôbec veľa, ak tam máte to, čo naozaj potrebujete.

Z estetického hľadiska sa minimalizmus nesie v duchu čistých línií, bez zbytočných rozptýlení a extravagancie. Predstavte si tlmenú paletu farieb s cieľom vytvoriť pokojné a vzdušné priestory.

Cestou je teda skromná usporiadanosť a nie zaprataná gýčovosť.

Vstavané skrine na mieru – stelesnená funkčnosť

V škandinávskom minimalizme má každý prvok, každý druh nábytku svoj účel. Výnimkou nie sú ani vstavané skrine.

Musia byť navrhnuté tak, aby plynule zapadli do dizajnu miestnosti a maximalizovali svoj prínos, bez narušenia minimalistickej estetiky. Nesmú pôsobiť ako päsť na oko a vymykať sa harmónií.

S našimi vstavanými skriňami tento predpoklad hravo splníte. Farbu posuvných dverí si jednoducho prispôsobíte zvyšku miestnosti – populárne sú drevené odtiene, ale aj neutrálna biela. Pri minimalizme je dôležitá kompatibilita, nie ostrý kontrast.

Tým, že vstavané skrine ponúkajú úložné riešenie na mieru, eliminujú potrebu ďalších druhov nábytku. Držia sa minimalistickej filozofie mať menej, ale za to zmysluplnejšieho nábytku.

Do akéhokoľvek priestoru

Obrovskou devízou vstavaných skríň na mieru je ich schopnosť prispôsobiť sa priestoru.

Je možné nechať si ich namontovať v obývačke, spálni, detskej izbe, na chodbe, v pracovni či garáži, dokonca aj v podkroví. Naši technici si poradia aj s tými najnáročnejšími priestormi.

Potešia sa tiež majitelia menších bytov alebo domov. Zaujímavosťou je, že takéto domácnosti sú charakteristické práve pre škandinávske krajiny. Niet sa teda čo čudovať, že práve tam sa zrodila filozofia funkčného minimalizmu.

Ako sa môžete presvedčiť v našej galérii vstavaných skríň na mieru, takmer v každom interiéri a miestnosti je možné nájsť vhodné riešenie.

Dizajnové tipy

Ak si “vygúglite” škandinávsky minimalizmus, tak na fotografiách zbadáte isté dominujúce trendy. Nadvláda bielej a tlmených odtieňov, kombinácie s drevom, svetlosť a vzdušnosť.

Tieto aspekty prispievajú k pocitom pokoja a poriadku. Severský minimalizmus teda nie je len o praktickosti, ale aj o atmosfére. Dôležitým v tomto ohľade je výber materiálov.

Svetlé drevené odtiene, napríklad borovica alebo breza sa vyznačujú krásou a teplom domova. Populárnou voľbou sú aj tmavší orech či dub. Nuž a univerzálnou voľbou je neutrálna biela – všetko farby, ktoré môžete premietnuť na posuvné dvere svojej vstavanej skrine na mieru.

Rolu hrá aj jej umiestnenie.

Vstavané skrine sa pekne vynímajú v miestnosti s oknami. Dostatok svetla v kombinácii s drevom vie interiéru dodať vzdušnosť. Pomôcť pri tom môže aj zrkadlo, ktoré môže byť na posuvných dverách.

Biela vstavana skrina v spalni s bielym interierom a kupelnou

Harmónia s iným nábytkom

Všetky typy vstavaných skríň sa, s najväčšou pravdepodobnosťou, stanú nábytkovou dominantou. Predurčuje ich k tomu ich veľkosť, predsa len, zaberajú priestor od podlahy až po strop.

Dôležité je však aj to, ako ladia so zvyškom nábytku v miestnosti. Vzájomná kompatibilita a výsledný efekt harmónie sú v škandinávskom minimalizme nevyhnutné.

Spoločným menovateľom býva často použitie prírodných materiálov a farieb. Spomínané drevené odtiene vytvárajú celistvý vzhľad a navyše si perfektne rozumejú s bielou.

Vhodnými kombináciami so vstavanou skriňou sú stoly a stolíky, ale aj kožené sedačky či kreslá v svetlých farbách. K tomu zopár zelených rastlín, jednoduché obrazy či drevené dekorácie.

Vstavané skrine v Bratislave aj na celom Slovensku

Ako vidieť, investícia do vstavanej skrine nemusí byť len o získaní úložného priestoru. V prípade škandinávskeho minimalizmu je to aj o prijatí životného štýlu, ktorý do popredia stavia jednoduchosť, funkčnosť a krásu.

V tomto kontexte sú skrine viac než len nábytok; sú stelesnením filozofie, presadzujúcej myšlienku naplneného života s menším množstvom vecí. To je možné dosiahnuť aj v akejkoľvek slovenskej domácnosti, stačí len chcieť.

Vhodným začiatkom je práve výber vstavanej skrine na mieru – s tým vám veľmi radi pomôžeme my. Stačí nás kontaktovať a ukázať, v ktorej miestnosti by ste ju chceli umiestniť. Spoločne nájdeme také riešenie, ktoré splní vaše predstavy o estetickosti, aj praktickosti. Aj v duchu škandinávskeho minimalizmu.

Ak si ešte predtým chcete vizualizovať viacero dizajnov, vyskúšajte náš konfigurátor vstavanej skrine online. Neprehliadnite tiež naše aktuálne akcie – a možno sa vám podarí získať skriňu v perfektnej cene!

Novinky, rady, akcie a zľavy

* indicates required

Menu